1. ČP Rýmařov - St. žactvo

03.02.2015 12:10

Po úterním tréninku v tělocvičně jsme se naskládali do Transita a odjeli jsme na přípravné soustředění na Boží Dar. Během středy a čtvrtka jsme udělali naváděcí tréninky na závody, které se konečně daly uskutečnit na tratích na Jahodové louce. Počasí nám velmi přálo, stále sněžilo a přes noc napadlo cca 20 cm čerstvého prašanu. Ve čtvrtek ráno v 6 h nás probudila rolba, takže jsme pořádně nedospali a těšili se na nově najetou magistrálu okolo Špičáku, kde jsme jeli taky po delší době. Potom už proběhla jen příprava lyží a balení věcí, protože jsme odjížděli brzo ráno. Přes noc ze čtvrtka na pátek opět sněžilo a sněžilo a přibylo dalších cca 20 cm prašánku. A to bylo poznat na odjezdu od Engadinu, neprotaženo, nevyjeté koleje, prostě nic co by nám pomohlo k odjezdu. Ale při náhonu 2x7 (co se vešlo rukou na zadní dveře) jsme to zvládli. Sice jsem Boží Dar musel projet v protisměrech, předjet frézu a ostatní doťapali na hlavní pěšky, ale hlavní bylo, že se nám vůbec podařilo odjet. Už tedy k závodům, které se konaly v Rýmařově, což je od nás docela daleko. Cesta byla nekonečná. Po příjezdu jsme šli rovnou na hotel, oběd a na tratě. Ty byly suprově připravené, zábavné a divácky velmi zajímavé. První den se jel obratnostní intervalový závod klasickou technikou, kde bylo po trati osm různých disciplín. Závodníci měli obdobné překážky natrénované a zvládli je všechny bez problémů. Jako nejlepší umístění jsme brali dvakrát 11. místo; výsledky za sobotního závodu ZDE. Tři závodníci si v tomto závodu vyjeli I. výkonnostní skupinu, což je supr! Další den byl závod intervalový ve volné technice. Tento závod byl zkušební pro společné mazání a vedly se o něm sáhodlouhé diskuze. Ráno se dovezly všechny lyže a jeden trenér/pomocník, lyže se hromadně namazaly jedním parafínem a závodníci si je pak na číslo vyzvedli těsně před startem. Nedělní závod byl pro nás úspěšnější, Vašek Bešta vybojoval 6. místo, hned za ním na 7. pozici byl Kryštof Zatloukal a na 9. místě se umístil Robin Husák (kluci dosáhli na I. výkonnostní skupinu!), takže klukům velká gratulace. Super výkon podala i Štěpánka Slívová, která i s nachlazením brala 14. fleka a též se dostala do I. výkonnostní skupiny. V nejstarších klucích nás reprezentoval David Klein, který vzhledem k velké konkurenci podal také hezké výkony a umístil se na 14. a 17. místě. Výsledky z nedělního závodu ZDE. Bohužel některé z nás udolal bacil, tak doufám, že budeme co nejdříve všichni zdraví a zpátky ve stopě. Fotky ze závodů ZDE.