Bedřichovský Night Light Marathonu

07.01.2015 14:46

Dne 30.12. 2014 v 19:00 jsme nastoupili s Klárkou na start Bedřichovského Night Light Marathonu, který byl letošním prvním závodem České Ski-Tour. Do závodu jsem šel s cílem, že chci být do první desítky startovního pole. Organizátoři těsně před startem oznámili, že na části trati není sníh, a tak museli trať prodloužit z plánovaných 35 km na 42 km, takže z toho nakonec byl závod lehce přes dvě hodiny a nebyl vůbec lehký. Asi 3 kilometry po stratu podle očekávání odjel Dušan Kožíšek a jel celý závod sám a nakonec ho také vyhrál. Já se pohyboval ve druhé skupině, která čítala 6 závodníků, jedním z nich byl mistr světa na 50 km Martin Koukal. První polovina závodu se jela ve vlažnějším tempu a tak jsem na 22 kilometru v kopci zkusil nastoupit a na kopci jsme byli už pouze dva. Dobře jsme spolupracovali a závodníkům za námi jsme pořád více ujížděli. Nakonec z toho bylo třetí místo, které obsadila i Klárka. S výsledkem jsme oba spokojený a generálka na Jizerskou 50 se povedla, tak uvidíme jak to bude vypadat na Jizerce, tak nám držte palce. Skol, Frenč.