ČP Nové Město na Moravě

15.02.2015 13:19

Další díl seriálu Českého poháru v běhu na lyžích dospělých a juniorů – „Zlatá lyže“.

V sobotu byly na programu sprinty volnou technikou a v neděli intervalový závod klasickou technikou na 10 km a 15 km. Závodu s mezinárodní účastí se zúčastnili také závodníci z Kanady, USA a Polska.

Sobotní sprint volnou technikou vyhrál Američan Benjamin Saxton. Závodník Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary Michal Novák obsadil skvělé 7. místo. „Michal se prohnal po trati jako vítr a v kvalifikaci skončil pouze o 2 vteřiny na druhém místě za americkým závodníkem Benjaminem Saxtonem, což znamená, že se stal jako junior vítězem kvalifikace Českého poháru mužů. V rozjížďkách se dokázal prosadit až na start finále, kdy byl bohužel po protestu Polské výpravy vystřídán polským závodníkem. Přesto celkové sedmé místo a první místo v juniorech nás nastartovalo na nedělní start v klasické technice, do které jsme nasadili i naše dorostence.“ Michal Novák v kategorii mužů obsadil 8. místo a zcela ovládl kategorii juniorů, kde díky svému vítězství převzal průběžné vedení Českého poháru. Na start stejné trati nastoupil i další slovaňácký závodník, teprve dorostenec Kryštof Husák, který se svého úkolu zhostil na výbornou, po prvních třech kolech se pohyboval na medailové pozici a nakonec si doběhl pro celkové 19. místo v kategorii mužů a skvělé 8. místo v kategorii juniorů. Kategorii žen v závodě na 10 km klasickou technikou obsadila dorostenka Markéta Lubinová výborné celkové 14. místo a 3. místo v kategorii juniorek, čímž potvrdila svojí letošní vynikající lyžařskou formu. Výsledky.