Hledáme nové talenty a ČP žactva - Boží Dar

18.03.2015 11:58

Parádní zakončení posledních republikových závodů, kde závodili mladší i starší žáčci. O to víc, že se závod jel na domácí půdě, na Jahodové louce. Dvoudenních závodů se zúčastnilo téměř 350 mladých závodníků, což je ohromný počet. První den byl závod ve Skicrossu, který mohl být díky skvělým podmínkám a šikovným rolbařům připraven na „Dachsteinu“. Byl opravdu povedený a celkem dost těžký, jak na obratnost, tak na fyzičku. Závod se povedl nejlépe Štěpánce Slívové, která si už v kvalifikaci vyjela pátý nejrychlejší čas a probojovala se do finálového boje o 1-6 místo. Ve finálovém boji skupiny A si udržela a vybojovala skvělé 5. místo. Ostatní v rozjížďkách jeli velmi pěkně, ale bohužel se do finálových jízd neprobojovali. Někteří se snažili tak moc až padali. V neděli se jel závod klasicky. Ráno lehce poletoval sníh, foukalo a teploty se držely kolem 0 °C, takže bylo těžké najít optimální mázu. Nicméně s pomocí testera Kuby Rádla jsme našli na dané podmínky skvělou. Mladší žáčci startovali intervalově a hned v první kategorii ml. žáků 03 vybojoval Adam Muller parádní 5. místo. Mezi holkami si dojela Lucka Kleinová pro 13. místo a Kája Dvorská pro 27. Ve starších žácích, kteří jeli trať na 4 km, se předvedl s parádním výkonem Kryštof Zatloukal, mezi silnou konkurencí dorazil do cíle jako 6tý. Chvíli za ním dorazil Martin Plha na 13. místě.  Kája Pavlasová dokončila závod na 18. místě a Štěpka Slívová na 20. Ve starších žácích a na nejtěžší 5km trati nás reprezentoval David Klein, který si dojel pro 20. místo.