MČR dorostu Jilemnice

21.02.2015 13:17

Tento víkend, od pátku 20.2. do neděle 22.2., bojují dorostenci na MČR v běhu na lyžích na Horních Mísečkách o letošní tituly. Sportovcům našeho Slovanu se hned první den soutěžního klání podařilo v klasickém sprintu vybojovat rovnou dva. Markéta Lubinová ve starších dorostenkách a Ondřej Černý v mladších dorostencích zvítězili a připojili tak již čtvrtý mistrovský titul naší skupiny letošního roku. Jak Markéta, tak Ondřej zvítězili s velkým přehledem a v cílové rovince si mohli dovolit volný dojezd s rukama nad hlavou. Za zmínku stojí i finálová účast Kryštofa Husáka, který skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Druhý den na tratích 15km volnou technikou byl blízko svého velkého úspěchu Tomáš Kotraba, který až na cílové rovince přišel o tři sekundy o bronzovou medaili, když doběhl čtvrtý. Zato Markéta Lubinová si svou druhou  medaili nenechala utéci a již od samotného začátku závodu se pohybovala na druhé pozici, kterou udržela až do cíle. Výsledky.