Dorostenci přivezli z MČR osm medailí

Ve dnech 31.1. - 2.2.2020 proběhlo Mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě pro dorost a dospělé. Závodníkům LK Slovan K. Vary se na MČR dařilo, když přes absenci největší medailová naděje - staršího dorostence Kryštofa Zatloukala, dokázali vybojovat osm medailí včetně jedné zlaté.

Úvodní disciplínou byl v pátek 31.1. sprint klasicky. Stříbrnou medaili mezi mladšími dorostenci (U16M) vybojoval Matyáš Bauer, bronz bral Daniel Hozák v kategorii starších dorostenců (U18M). Mezi mladšími dorostenkami se těsně pod stupni vítězí umístila čtvrtá Adéla Kolovratová, ve stejné kategorii přidala další umístění na malém pódiu šestá Johana Nováčková. Bodovali jsme i mezi muži, kde páté místo obsadil Ondřej Černý

V sobotu byly na programu distanční závody volně s intervalovým startem. Zlatou medaili a titul mistra ČR vybojoval na pětikilometrové trati Matyáš Bauer (U16M), mezi staršími dorostenci U18M se na stupně vítězů postavil opět Daniel Hozák (2. místo), bronzovou medaili v téže kategorii na trati 10 km vybojoval Filip Štecher

V neděli uzavřely MČR distanční závody v klasice s hromadným startem. Stříbrnou medaili získal Matyáš Bauer na 7,5 km v kategorii U16M, bronzovou medaili Johana Nováčková na 5 km v kategorii U16L, další bronzovou medaili Filip Štecher a páté místo Daniel Hozák na 10 km (U18M). Šesté místo obsadil mezi muži Ondřej Černý na trati 15 km.

Ziskem osmi medailí a dalšími umístěními v první desítce jsme se zařadili mezi nejúspěšnější oddíly, o čemž svědčí i druhé místo v průběžném hodnocení smíšených družstev dorostu o pouhý bod za Duklou Liberec.

Tyto výborné výsledky udělaly velkou radost trenérům Miroslavu Petráskovi a Lukáši Krejčímu.

Z tisku: Karlovarský deník 5.2.2020