Slovaňáci uzavřeli sezonu, brali dva mistrovské tituly

31.3.2019 - Dobojováno. Sezona běžeckého lyžování za sebou udělala definitivní tečku. Dva dny totiž hostil lyžarský areál Horní Mísečky pod taktovkou SKI Jilemnice Český pohár a mistrovství České republiky dospělých a dorostu v běhu na lyžích.

Na závěrečné klání zamířila i výprava karlovarského LK Slovan a tradičně byla hodně na očích. Ano, přesně tak. Svěřenci šéftrenéra Slovanu Miroslava Petráska si během dvou dní připsali na účet několik cenných kovů.

Sobota byla rezervována norskému sprintu, který se tradičně jel volnou technikou. V kategorii dorostu U16 vyjel na trati 870 metrů zlato pro barvy Slovanu Adam Müller, hned za ním pak skončil na druhé příčce jeho klubový kolega Daniel Hozák.

Další cenný kov s příchutí bronzu dodala do sbírky Slovanu v kategorii dorostenek U18 Štěpánka Slívová, která zvládla trasu 870 metrů ve třetím nejrychlejším čase. Na malé pódium se pak dostala i Karolína Pavlasová, která obsadila pátou příčku.

Karlovarský klub zcela jistě potěšil i triumf exslovanského Michala Nováka v trikotu liberecké Dukly, který opanoval kategorii mužů na distanci 1400 metrů.

V neděli pak bylo na pořadu v Horních Mísečkách mistrovství České republiky dospělých a dorostu v běhu na lyžích – 92. ročník Hančova memoriálu, který ve všech kategoriích startoval hromadným startem a jel se klasicky.

A karlovarský klub byl opět řádně vidět. V kategorii staršího dorostu U18 si vyjel na patnáctikilometrové trati zlato karlovarský Kryštof Zatloukal, který se tak stal mistrem České republiky pro rok 2019. V mladších dorostenkách U16 skončila po absolvování trasy 7,5 km na malém pódiu, přesněji pátém místě, Lucie Kleinová.

Malé pódium si vyjela v kategorii starších dorostenek U18 Karolína Pavlasová. Dvojnásobnou medailovou radost pak přinesla karlovarskému Slovanu kategorie mladšího dorostu U16, která měla naordinováno deset kilometrů. Z celkového triumfu a zároveň mistrovského titulu se radoval karlovarský Filip Štecher a k tomu pak přidal titul vicemistra republiky druhý v pořadí Daniel Hozák.

Po sobotním zlatu přidal v neděli do své sbírky druhou zlatou radost exslovanský Michal Novák, ten opět opanoval kategorii mužů, která měla na programu padesátikilometrovou štaci.

V celkovém hodnocení jednotlivých kategorií se Slovan taktéž neztratil. V super poháru družstev dospělých, dorostu a žactva obsadil třetí místo, když před ním skončila na prvním místě Jilemnice a druhý Jablonec. Ve smíšených družstvech dorostu v rámci mistrovství republiky dosáhl karlovarský Slovan na druhé místo, když nestačil na vítězný Jeseník, třetí pak skončilo Nové Město na Moravě.

Autor: Daniel Seifert, Karlovarský deník